Hlavní obsah
Výjezd ke kojenci v bezvědomí měl dobrý konec Foto: ZZS Středočeského kraje

Je jako hadrová panenka, volala zoufalá matka kojence záchranářům. Přivítal je pláč

Dítě nedýchá a je jako hadrová panenka. Takové oznámení přijali tento týden záchranáři na Mladoboleslavsku. Matka také uvedla, že dítě vdechlo mléko při kojení. Záchranáři s obavami spěchali na místo, ale nakonec je přivítal pláč, který znamenal, že kojenec bude v pořádku.

Výjezd ke kojenci v bezvědomí měl dobrý konec Foto: ZZS Středočeského kraje
Je jako hadrová panenka, volala zoufalá matka kojence záchranářům. Přivítal je pláč

„Rozrušená maminka volala tísňovou linku 155, kde oznámila, že děťátko je v bezvědomí a nedýchá, že je jako hadrová panenka. Dle všeho vdechlo při kojení mléko,“ uvedla mluvčí záchranářů Petra Effenbergerová.

Na místo vyrazili záchranáři i lékař a s matkou začala komunikovat operátorka. Záchranář Jirka na Facebooku středočeské ZZS popsal své pocity, když zjistil, že výjezd se týká měsíčního kojence. Na takové výjezdy se podle něj nedá připravit.

„Krok se zrychlí, tep ti vyskočí, klika od auta ti málem zůstane v ruce a vrata od výjezdovky bys nejraději proskočil zavřený. Nejde si na něj zvyknout, připravit se. Vlastně si ani nechceš zvykat. Protože to nechceš zažít,“ vylíčil záchranář.

Na začátku tohoto týdne jela na Mladoboleslavsku posádka rychlé zdravotnické pomoci a lékař ve vozidle systému...

Zveřejnil(a) Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje dne Středa 11. března 2020

Tlukot srdce?

V autě cestou vládlo ticho, protože se posádka obávala toho, co je čeká. „A jedeš a doufáš.... Jedeš tak, aby ses vrátil, ale přitom daleko jinak než kdy jindy,“ popsal Jirka.

Jediným přáním posádky v tuto chvíli bylo, aby byl slyšet tlukot srdce. Jejich přání se nakonec vyplnilo. „Dítě pláče (bohudík), matka pláče (logicky) a my, když vidíme, že pláčou oba (tudíž žijou), se usmíváme. Protože jsme šťastní za to, jak se věci mají,“ uzavřel příběh s dobrým koncem Jirka.

Mluvčí záchranářů doplnila, že matka se řídila pokyny operátorky a otočila kojence hlavou dolů. Mléko pak vyteklo nosem ven. Záchranáři ho zkontrolovali a kojenec pozitivně reagoval na všechny podněty.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků