Hlavní obsah
 

Já ho zabil, volal rozrušený muž po pobodání seniora ve Znojmě

S vážnými zraněními skončil v nemocnici 72letý muž, na kterého v pondělí nedaleko železniční stanice ve Znojmě zaútočil 40letý muž. Policisté útočníka zadrželi.

 
Já ho zabil, volal rozrušený muž po pobodání seniora ve Znojmě

Událost se stala na státní svátek zhruba hodinu před polednem. „Útočník zaútočil nožem na 72letého seniora a způsobil mu vícečetné bodnořezné poranění. Senior po incidentu skončil v nemocnici. Nyní už však není bezprostředně ohrožen na životě,“ uvedl policejní mluvčí David Chaloupka.

Útočníka zadrželi přivolaní strážníci. Měl u sebe nůž a kleště. „Muž byl viditelně rozrušený a křičel: ‚Pomoc, zloději. Já jsem ho zabil.‘ Strážníci se k němu s teleskopickými obušky v rukou přiblížili a donutili muže, aby nůž i kleště položil na zem,” uvedl mluvčí strážníků Petr Hladký s tím, že následně městští policisté muže zpacifikovali.

Byl agresivní 

Napadení seniora nepředcházel žádný incident. Muž si zřejmě svou oběť vybral nahodile. „Na místě jsme ošetřili muže staršího věku, s těžkým poraněním jsme ho převezli do nemocnice ve Znojmě,“ uvedla mluvčí záchranné služby Michaela Bothová.

Záchranáři se věnovali i útočníkovi, který však byl dál agresivní. „Bylo komplikované jej vyšetřit. Ve spolupráci s policií jsme muže převezli na psychiatrii,“ dodala mluvčí.

Technici kriminální policie zajistili na místě veškeré stopy a vyslýchají svědky. „Událost prověřujeme pro pokus zvlášť závažného zločinu vraždy,“ řekl policejní mluvčí. Násilníka ale zatím policisté neobvinili.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků