Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Instruktor střelnice neuhlídal zbraň, 15letý mladík si ji schoval ve škole

Na svou nepozornost doplatil v lednu instruktor na střelnici na Teplicku. Jeho pistoli ukradl teprve 15letý mladík, který navíc ze střelnice odjel autem svých rodičů. V pondělí chlapce policisté dopadli a zjistili, že zbraň ukrýval ve školní skříňce.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Instruktor střelnice neuhlídal zbraň, 15letý mladík si ji schoval ve škole

Začátkem ledna si mladík domluvil návštěvu střelnice, kde si chtěl zastřílet. Instruktor mu vyhověl a sešli se v jedné střelnici na Teplicku. Nutno podotknout, že zákon o zbraních toto umožňuje. Podmínkou ale je, že člověk bez zbrojního průkazu musí být pod dohledem střelce.

Mladík měl v plánu ovšem něco jiného. „Mladistvý využil krátkodobé nepřítomnosti majitele zbraně a Glock včetně 200 nábojů odcizil. Poté nasedl do osobního vozidla, kterým na místo přijel, a zmizel,“ uvedl mluvčí policie Daniel Vítek.

Následovalo několikatýdenní vyšetřování, které vyvrcholilo v pondělí zadržením mladého zloděje. Zbraň i střelivo našli muži zákona ve skříňce ve škole. Zjistili navíc, že auto, kterým přijel na střelnici, si „vypůjčil“ od svých rodičů.

Instruktorovi hrozí pokuta

Jak mluvčí Novinkám vysvětlil, mladík měl zbraně jako zálibu. Vytočil číslo střelnice a domluvil si schůzku. Přestože obsluze nepředložil občanský průkaz, nechala ho střílet. Když v jednu chvíli musel instruktor urgentně odejít, mladík utekl.

„Prozatímní vyšetřování nenasvědčuje tomu, že by mladík se zbraní spáchal nějaký trestný čin nebo přestupek,“ konstatoval Vítek.

Mladíkovi hrozí za trestný čin krádeže a nedovoleného ozbrojování až dva a půl roku vězení. Potrestán ale bude i muž, kterému zbraň ukradl. „Kvůli své nedbalosti přišel o pistoli. Ve správním řízení mu hrozí pokuta až do padesáti tisíc korun,“ shrnul mluvčí policie.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků