Hlavní obsah
Vladislav Husák Foto: Petr Hloušek, Právo

Husák nepřevzal odvolání. Šéfem krajské policie tak zůstává

Vladislav Husák zůstává i k 1. únoru stále šéfem liberecké krajské policie. Kvůli své hospitalizaci z konce minulého týdne si totiž dosud nepřevzal od policejního prezidenta Jana Švejdara rozhodnutí o odvolání z funkce a přeřazení na místo metodika na útvaru vzdělávání na prezidiu. Právu to v pondělí potvrdila Švejdarova mluvčí Kateřina Rendlová.

Vladislav Husák Foto: Petr Hloušek, Právo
Husák nepřevzal odvolání. Šéfem krajské policie tak zůstává

„Vzhledem k tomu, že Vladislav Husák dosud nepřevzal rozhodnutí o odvolání z funkce krajského ředitele, pravděpodobně z důvodu současné pracovní neschopnosti, a jeho převedení na jiné služební místo není proveditelné, formálně zůstává ředitelem liberecké policie,“ sdělila Právu Rendlová.

Doplnila, že v tuto chvíli tak není možné ustanovit na post šéfa libereckých policistů někoho nového nebo touto funkcí někoho pověřit, takže krajské ředitelství nyní povede Husákův náměstek. Není totiž zatím jasné, kdy Husák bude schopen po skončení hospitalizace písemné rozhodnutí převzít.

„Pan Husák s policejním prezidentem standardně komunikuje, kdy bude schopen rozhodnutí převzít, mu však nesdělil,“ dodala k tomu Rendlová.

Husák zkolaboval v pátek na chatě v Kořenově, kde se mu udělalo zle a musel ho transportovat do liberecké nemocnice vrtulník. Podle informací Práva měl lékař při jeho ošetření na místě podezření na infarkt či celkové selhání organismu.

V pondělí by měl někdejší policejní prezident či bývalý šéf cizinecké policie absolvovat další vyšetření, podle zdrojů Práva mimo jiné i v Praze.

Hotel Prince de Ligne na Zámeckém náměstí v Teplicích. Večírku v hotelu se měl účastnit i Husák.

Foto: Ondřej Hájek, ČTK

Husák podal ve středu podle předchozí domluvy s policejním prezidentem písemně rezignaci na ředitelskou funkci kvůli své účasti na oslavě narozenin někdejšího vlivného člena ČSSD Petra Bendy v jeho teplickém hotelu Prince de Ligne v sobotu 23. ledna. Od pondělí měl nastoupit na útvar policejního vzdělávání na policejním prezidiu.

Husák tvrdil, že měl prý v Bendově hotelu domluvené jednání s Milanem Hniličkou a Jiřím Šlégrem o činnosti sportovní unie. O pracovní schůzce mluvili i další účastníci setkání, které bylo ve skutečnosti Bendovou narozeninovou oslavou. Akce tohoto druhu jsou přitom zakázané vládními opatřeními v rámci boje proti šíření koronaviru.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků