Hlavní obsah

Hromadná nehoda zablokovala dálnici D5

Hromadná nehoda zablokovala ve středu večer dálnici D5 na 140. kilometru ve směru na Rozvadov. Nedaleko sjezdu na Mlýnec na Tachovsku se srazily tři nákladní vozy a několik osobních automobilů. Dva lidé byli zraněni.

Hromadná nehoda zablokovala dálnici D5

Informoval o tom mluvčí krajských hasičů František Vaško. Na místě zasahovali tachovští hasiči, policie a záchranná služba. Policisté uzavřeli dálnici ve směru na Rozvadov.

Hraniční přechod Cínovec kvůli sněžení uzavřen

Česko-německý hraniční přechod Cínovec na Teplicku je kvůli hustému sněžení uzavřen. Směrem k přechodu stojí kolona kamiónů. Řada nákladních aut zablokovala silnici E55 od sjezdu z dálnice D8 v Lovosicích na Litoměřicku. Neprůjezdná je cesta z Velemína do Teplic. Další silnice v Ústeckém kraji jsou sjízdné pouze se zvýšenou opatrností, řekl krajský dispečer správy a údržby silnic.

Cínovec uzavřela cizinecká a pohraniční policie v 19:30. "Kvůli přívalu sněhu nelze vůbec přes přechod přejet," řekla mluvčí severočeské cizinecké a pohraniční policie Eva Hauková. Směrem na Cínovec stojí v kopci od města Dubí kolona kamiónů. Silničáři se obávají, že nebudou moci až k přechodu kvůli nákladním automobilům dojet.

Sypač uvízl mezi Velemínem a Teplicemi, trasa je neprůjezdná. Řidiči, kteří jedou z Lovosic do Teplic, musí využít objízdnou trasu přes Ústí nad Labem.

Hustě sněží i v krajském městě. Technické služby průběžně udržují hlavní silnice, potíže mají řidiči ve čtvrtích, které jsou v kopcích.

Husté sněžení komplikuje dopravu také v dalších částech Ústeckého kraje. Cesty v horách jsou sjízdné pouze se zvýšenou opatrností. Komunikace v nižších polohách pokrývá slabá vrstva sněhu. Mimořádně naléhavá situace je podle informací Ředitelství silnic a dálnic je ve všech okresech.

Přechod ve Starém Hrozenkově uzavřen pro kamióny

Hraniční přechod ve Starém Hrozenkově na Uherskohradišťsku je uzavřen pro kamióny jedoucí do České republiky, řekl ve středu večer pracovník pohraniční policie. Hlavní příjezdová silnice k přechodu je totiž v úseku mezi Uherským Brodem a Bánovem zavátá sněhem, silničáři se ji snaží zprůjezdnit. Kvůli navátému sněhu jsou neprůjezdné také další úseky silnic na Uherskobrodsku.

Pro osobní automobily je Starý Hrozenkov průjezdný, policisté jen informují řidiče, aby použili jinou silnici směrem na Bojkovice. "Čekáme, až bude sníh na hlavním tahu odklizený, poté přechod pro kamióny otevřeme," uvedl policista a dodal, že by to mělo být během noci.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků