Hlavní obsah
 

Hromadná nehoda aut zablokovala D10

Pod mostem u Svijan na Liberecku hořely v sobotu večer pneumatiky. Hustý kouř zavalil dálnici D10, na které se srazilo podle prvotních informací přes dvacet aut, později se ukázalo, že havarovalo 15 vozidel. Zranilo se 8 lidí.

 
Hromadná nehoda aut zablokovala D10

Řidiči jedoucí po dálnici D10 ztratili na mostě přes řeku Jizeru u Svijan rozhled ve chvíli, kdy se na dálnici vyvalil hustý kouř z hořících pneumatik.

Foto: Aktu.cz

Hromadná nehoda na D10

Foto: Aktu.cz

Foto: Aktu.cz

Foto: Aktu.cz

Na D10 se srazilo přes dvacet aut.

Foto: Aktu.cz

„Pneumatiky hořely pod mostem. V kouři na dálnici poté došlo k hromadné nehodě,” uvedla mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová.

Hustý kouř mohl způsobit, že řidiči náhle ztratili orientaci. Další příčinou nehody ale mohlo být i nepřizpůsobení jízdy stavu vozovky, večer místy v regionu pršelo. Okolnosti hromadné havárie vyšetřují policisté.

Nehoda na dálnici D10

Video: Aktu.cz

Záchranáři na místě měli tři posádky z Libereckého kraje a jednu ze středních Čech. Podle Georgieva tři zraněné odvezli na traumatologickou ambulanci liberecké nemocnice, dva k ošetření do nemocnice v Jablonci, jednoho do Turnova a dva do Mladé Boleslavi.

Na místo vyjely záchranné složky z Libereckého i Středočeského kraje. Dálnice musela být v obou směrech uzavřena. „Pro účastníky nehody byl na místo vyslán evakuační autobus. Podle prvotních informací mělo být zraněno několik lidí,” doplnila mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků