Hlavní obsah
V Pardubicích vypadla z okna pětiletá holčička. Foto: Městská policie Pardubice

Holčička vypadla v Pardubicích z okna, rodiče byli i s kamarádkou opilí

Vážné zranění pětiletého dítěte řešili v sobotu záchranáři v Pardubicích. Holčička vypadla z okna bytu z výšky zhruba deseti metrů, spadla na hlavu a byla v bezvědomí. Přivolaní policisté navíc museli řešit konflikt s jejím otcem, který byl pod vlivem alkoholu.

V Pardubicích vypadla z okna pětiletá holčička. Foto: Městská policie Pardubice
Holčička vypadla v Pardubicích z okna, rodiče byli i s kamarádkou opilí

Holčička vypadla z okna bytového domu v části města Černá za Bory. Podle mluvčího záchranky Aleše Malého dítě spadlo z výšky zhruba deseti metrů, na okně byla také síť na hmyz, kterou při pádu strhlo. Holčička utrpěla vážné poranění hlavy a do nemocnice ji přepravil vrtulník.

V Pardubicích vypadla z okna pětiletá holčička

Foto: Městská policie Pardubice

Kromě záchranky musela na místě zasahovat také městská i státní policie. „Jeden z příbuzných na místě aktivně bránil záchranářům v práci. Na žádost policie naši strážníci poskytli součinnost při uklidnění situace,“ sdělili strážníci v sobotu večer na svém facebookovém profilu.

V Černé za Bory zasahovali v sobotu odpoledne Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje, vrtulník ZZS KHK,...

Zveřejnil(a) Městská policie Pardubice dne Sobota 27. července 2019

Mluvčí Malý upřesnil, že se otec chtěl k dítěti dostat. „Snažil se, řečeno hodně v uvozovkách, nějak pomáhat a manipulovat s dítětem. Potřebovali jsme ale klid na práci, dítě bylo v kritickém stavu, bylo nutné jej zaintubovat a uvést do umělého spánku,“ řekl Novinkám.

Podle mluvčí policie Markéty Janovské byli v bytě ve chvíli pádu holčičky tři dospělí. „Matka, otec a rodinná přítelkyně, všichni byli pod vlivem alkoholu, který měli v rozmezí jeden a půl promile do dvou promile,“ sdělila Novinkám.

V Pardubicích vypadla z okna pětiletá holčička

Foto: Policie ČR

„Když na místo přijela první hlídka policistů, nějaký muž, který byl následně ztotožněn jako otec dítěte, zasahoval do práce záchranářům, kteří oživovali dítě, proto ho policisté zajistili. Následně mu naměřili dvě promile alkoholu v dechu a umístili ho na protialkoholní záchytnou stanici,“ upřesnila Janovská.

Podle informací Práva pocházejí rodiče zraněné dívky z Mongolska. „Okolnosti pádu dítěte z okna a to, co tomu předcházelo, v tuto chvíli prověřují pardubičtí kriminalisté. V případu jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti,“ dodala mluvčí policie.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků