Hlavní obsah
Matěj Trojovský u soudu Foto: Patrik Biskup, Právo

Hokejový bitkař půjde do vězení, v podmínce se zapletl do hospodské rvačky

Jako hokejista vyhledával na ledě potyčky, za které si odseděl na trestné lavici maximálně několik minut. Pověsti bitkaře dostál Matěj Trojovský i mimo stadión, za což nyní půjde do vězení. Na 16 měsíců ho tam v pátek poslal plzeňský soud za hospodskou rvačku z loňského listopadu, při níž měl zranit tři lidi. Byl totiž v podmínce za napadení strážníka, kterému zlomil čelist, když se zastal své přítelkyně při řešení dopravního přestupku.

Matěj Trojovský u soudu Foto: Patrik Biskup, Právo
Hokejový bitkař půjde do vězení, v podmínce se zapletl do hospodské rvačky

Soud Trojovského uznal vinným z napadení jen jednoho hosta Tomáše Š., udeřil ho pěstí, čímž mu způsobil tržnou ránu v obličeji a lehký otřes mozku. Z napadení dalších dvou hostů byl zproštěn obžaloby.

„Došlo k napadení několika účastníků večírku, ale soud má za prokázané, že obžalovaný napadl pouze jednoho z nich,“ uvedla samosoudkyně Miriam Kantorová s tím, že situace v sále byla značně nepřehledná a vše se odehrálo v rychlém časovém sledu. Upozornila na to, že obžalovaný spáchal násilný trestný čin opětovně, ačkoliv byl za obdobné jednání v podmínce.

Jen od sebe odrthl dva chlapy, tvrdí

Bývalý hokejový obránce, který byl svého času draftován do NHL, tvrdil, že pouze od sebe roztrhl dva chlapy, kteří se prali na zemi.

„To, co je mi kladeno obžalobou za vinu, není pravda. Dobře si uvědomuji, že jsem v podmínce, a jakémukoliv konfliktu se proto vyhýbám jako čert kříži,“ uvedl Trojovský.

Drželi se za krk, tak jsem mezi ně vrazil ruce a roztrhl je od sebe.
obžalovaný hokejista

Incident se odehrál na firemním večírku společnosti Elfetex v plzeňské restauraci Saloon Roudná. „Nejprve odhodil mezi stoly v sále Jana F., vzápětí úderem do obličeje napadl Lukáše K. a následně na tanečním parketu udeřil pěstí do obličeje Tomáše Š., kterému způsobil tržnou ránu pod okem a lehký otřes mozku,“ uvedla žalobkyně Ivana Hostašová. Poté měl ještě praštit Radka K., který mu skočil na záda a rukama ho škrtil.

Prý ho nepoznali

„Přiběhla barmanka, že vedle na sále mlátí naše kamarády. Když jsem tam přišel, na zemi se válel Petr P. ještě s nějakým mužem v modré košili. Drželi se za krk, tak jsem mezi ně vrazil ruce a roztrhl je od sebe. Pak jsem si všiml, že tam leží na zemi ještě nějaký muž, byl celý od krve a někdo se mu tam snažil dávat první pomoc,“ vypovídal Trojovský s tím, že hned poté, co se situace uklidnila, z lokálu odešel.

Dva z poškozených, kteří vypovídali u soudu, útočníka nepoznali. Oba shodně na otázku soudkyně, zda je napadl obžalovaný, uvedli, že neví. „Ten člověk byl ke mně otočený zády, skočil jsem na něho a chytl rukama kolem krku. Pak už si jen pamatuji, jak jsem seděl u stolku, z nosu mi tekla krev. Jak jsem přišel k tomu zranění, nevím,“ řekl Radek K., který byl letos odsouzen za pokus o znásilnění 67leté ženy na zastávce městské hromadné dopravy.

V podobném duchu vypovídal i Tomáš Š. „Tančil jsem a pak si jen vzpomínám, že jsem ležel na zemi, bylo mi špatně a z obočí mi tekla krev. Co se stalo, nevím,“ prohlásil.

Trojovský je odchovanec plzeňského hokeje. Jako mladý odešel do Kanady. V osmnácti letech ho draftovala Carolina Hurricanes, ale zápas nejvyhlášenější hokejové soutěže na světě si na konto nepřipsal. V zámořské juniorské lize WHL patřil k hokejistům s pověstí zlého muže. Tomu často odpovídal i počet trestných minut.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků