Hlavní obsah
Foto: Petr Gongol (www.cirkusy.eu)

Hoffmann zůstává na svobodě

Bývalý komunistický funkcionář Karel Hoffmann (79) měl v pondělí nastoupit čtyřletý výkon trestu za sabotáž v srpnu 1968. Zatím však zůstává na svobodě, neboť příslušná soudkyně nestihla rozhodnout o jeho žádosti o odklad trestu ze zdravotních důvodů.

Foto: Petr Gongol (www.cirkusy.eu)
Hoffmann zůstává na svobodě

Podle posudku vypracovaného z Hoffmannova podnětu trpí závažným chronickým postižením celé řady tělesných orgánů a ústrojí, a to především srdečně cévního, plicního, močového a pohybového, a jeho uvězněním by mohlo dojít k výraznému zhoršení jeho zdravotního stavu.

Své stanovisko však ještě nezaslali soudu vězeňští lékaři, takže soud zatím nerozhodl o tom, zda Hoffmannově žádosti vyhoví či nikoli.

"Nemám představu, kdy to vyjádření přijde. Jakmile se tak stane, věc rozhodnu. Platí ale, že až do okamžiku, než jeho žádost bude pravomocně rozhodnuta, nemusí pan Hoffmann do výkonu trestu nastoupit," potvrdila dnes soudkyně pražského městského soudu Pavla Augustinová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků