Hlavní obsah

Hledaný muž na Strakonicku použil proti policistům granát

Zásahová jednotka jihočeské policie zadržela v chatové oblasti na Strakonicku jednatřicetiletého ozbrojeného muže. Celostátně hledaný muž použil proti policistům ruční granát, který ale nestihl odjistit, a výbušnina neexplodovala.

Hledaný muž na Strakonicku použil proti policistům granát

Policisté ho podezírají z pokusu o vraždu, informovala dnes ČTK mluvčí jihočeské policie Jana Kameníková.

"Granát na místě zajistil krajský pyrotechnik, který uvedl, že účinek granátu v tomto provedení lze odhadnout na přibližně 50 metrů," uvedla Kameníková. U muže policisté při prohlídce zajistili automatickou pistoli s devíti náboji, dvě dvouhlavňové brokovnice, jeden mechanický samostříl a osm šípů. U sebe měl údajně i pervitin a padělané slovenské doklady.

Expertiza zjistila, že muž použil plně funkční upravený obranný ruční granát RG F1 československé výroby. Jedenatřicetiletého muže z Klatovska, na kterého vydal sokolovský okresní soud příkaz k zatčení, proto jihočeští policisté podezřívají z pokusu o vraždu, doplnila mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků