Hlavní obsah
Odcizené speciální kolo Foto: Policie ČR

Hendikepovaný sportovec přišel o speciální carbonové kolo za desítky tisíc

Speciální carbonové kolo hendikepovanému sportovci odcizil dosud neznámý zloděj na Semilsku. Policie vyčíslila škodu na 70 tisíc korun a požádala o pomoc v pátrání.

Odcizené speciální kolo Foto: Policie ČR
Hendikepovaný sportovec přišel o speciální carbonové kolo za desítky tisíc

Krádež se odehrála již v první polovině března ve Svijanech. Zloděj sebral ze zahrady rodinného domu kolo speciálně upravené do tříkolky značky Schmicking.

Kolo bylo černé barvy s trojúhelníkovou kostrou. Prostředek byl vybaven karbonovými ráfky Zipp s galuskami značky Tufo, s drátěným výpletem kol černé barvy. Velikost kol 25", rám je speciálně upraven pro velikost postavy od 180 do 195 cm. Kolo je vybaveno přesmykačem značky Shimano, převody 3x8, a dále je osazeno stříbrnými brzdovými páčkami.

Policie prosí veřejnost o pomoc, linka 158 přijme informaci jak o samotné krádeži, podezřelém, tak o speciálním kole, které se zloděj může snažit prodat.

„Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádež a přečinu porušování domovní svobody,“ řekl mluvčí policie Vojtěch Robovský. Zloději hrozí až pět let vězení.

Odcizené speciální kolo

Foto: Policie ČR

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků