Hlavní obsah
Foto: Lenka Vozková

Hazardní rychlou jízdou a nerespektování pravidel silničního provozu zaplatil v sobotu krátce po poledni v Rokytově ulici v Brně svým životem 23letý řidič osobního auta VW Golf, který ve vysoké rychlosti dostal smyk a narazil do sloupu trolejového vedení pro trolejbusy. Jeho kamarád vyvázl s těžkým zraněním a skončil v Úrazové nemocnici.

Foto: Lenka Vozková
Hazard zaplatil životem

"Řidič jel ve směru od Židenic na sídliště Vinohrady a zřejmě ve vysoké rychlosti nezvládl na vlhké vozovce řízení a narazil do sloupu. Za posledních 9 dní je to na tomto úseku druhá tragická nehoda. Před několika dny tu havaroval 21letý řidič a těžce zranil dva kamarády," řekl Právu kpt. Zdeněk Lubas z brněnské policie.

Podle policie však není příčinou těchto tragédie špatný stav vozovky nebo nepřehledná situace, ale hazardní překračování povolené rychlosti, která je v dolní části silnice nařízena do 50 a v horní části do 60 km/h. Přesto tu řada řidičů jezdí velmi rychle a pak ani na široké čtyřproudé Rokytově ulici nezvládají řízení a havárie končí tragicky. Navíc podle svědků z místa sobotní nehody byl VW Golf zřejmě ve velmi špatném technickém stavu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků