Hlavní obsah
Foto: René Volfík, ČTK

Hasiči zachraňovali rybáře, který zapadl do bahna

Pětatřicetiletý rybář, který zapadl v neděli před polednem do bahna na okraji řeky Lučiny v Havířově, může vděčit za svou záchranu hasičům. Ty si sám zavolal mobilním telefonem, který měl při rybaření naštěstí u sebe.

Foto: René Volfík, ČTK
Hasiči zachraňovali rybáře, který zapadl do bahna

„S mužem se zřejmě utrhnul podemletý břeh řeky, odkud lovil ryby. Zapadl do bahna až po pás a nedokázal se vlastními silami dostat z bahenního vězení na pevnou půdu,“ informoval mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Dodal, že po několika telefonátech, ve kterých hasičům opakovaně vysvětloval svoji polohu, zachránci dorazili na místo. „K rybáři se dostali po nastavovacím žebříku a s pomocí plachet. Protože měl rybář na sobě opasek, vytáhli ho z mazlavé bryndy právě za něj,“ dodal mluvčí s tím, že hasičům se podařilo z bahna vytáhnout i holínky, které se rybáři během vytahování zuly.

„Od hasičů dostal deku a mohl se přezout do suchých tenisek. Protože jeho bydliště bylo ve směru jízdy hasičů na jejich stanici, dovezli jej až do tepla domova. Možná ještě stihl nedělní oběd,“ podotkl Kůdela.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků