Hlavní obsah
Mezi prvními se letos sněžná děla rozjela na sjezdovce Horal ve Ski areálu Razula. Foto: archiv Ski areálu Razula

Hasiči zachránili obyvatele hořícího paneláku v Plzni

Celkem šest nájemníků panelového domu na plzeňském sídlišti museli v pátek v poledne evakuovat hasiči. S pomocí dýchacích přístrojů se podařilo všechny lidi dostat z domu bez zranění. Hasiči tak upřesnili informaci zjevně otřesené obyvatelky, která hovořila o 15 zachráněných.

Mezi prvními se letos sněžná děla rozjela na sjezdovce Horal ve Ski areálu Razula. Foto: archiv Ski areálu Razula
Hasiči zachránili obyvatele hořícího paneláku v Plzni

Požár vypukl v sedmipodlažním domě v Těšínské ulici ve čtvrti Doubravka.

"Požár vznikl od digestoře v prvním podlaží a oheň se rozšířil stoupačkami až do šestého patra," řekl ředitel plzeňských hasičů Michal Novák. Podle krajského mluvčího Františka Vaška hasiči z domu evakuovali šest osob a čtyři psy.

Dvě osoby se nadýchaly kouře a museli je ošetřit zdravotníci. "Záchranka odvezla do nemocnice jednu starší ženu, která je nemocná na srdce a nebylo jí dobře," doplnil Novák.

Manželé utekli na balkón

Svůj čerstvý prožitek Právu popsala 66letá nájemnice ze šestého patra Miluše Matějovská.

"Slyšeli jsme kravál na chodbě. Manžel jen říkal, že se tam zase někdo rozčiluje. Nijak jsme to dál nezkoumali. Seděli jsme v obýváku a najednou se začal valit dým do předsíně. Podívali jsme se z okna, vypadalo to, jako když hoří na střeše. Ani jsme neměli odvahu vyjít na chodbu. Pak se tlakem rozlétly dveře od bytu, to už bylo všude hrozně dýmu. Utekli jsme na balkón," popsala žena a pokračovala: "Tam nás bafli hasiči, dali nám kyslíkové masky a odvedli z domu ven. Stačila jsem si vzít jen klíče od bytu. Pálí mě v krku a krvácím z ruky. Všude na chodbě a na schodišti teče plno vody," dodala žena.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků