Hlavní obsah

Hasiči hledali v pražské kanalizaci dělníka

Pražští hasiči v pondělí přes čtyři hodiny prohledávali kanalizaci na Břevnově, kam spadl dělník při stavbě hotelu. Podle dostupných informací ho následně odnesla voda. Před čtvrtou hodinou pátrání ukončili, dělník nalezen nebyl. Druhý muž, který tam spadl s ním, byl zachráněn a převezen do nemocnice.

Hasiči hledali v pražské kanalizaci dělníka

Dělník měl spadnout do jednoho z kanálů v Patočkově ulici před polednem. „Při stavbě hotelu spadl dělník do kanalizační stoky a byl pravděpodobně odplaven vodou,“ uvedl mluvčí policie Jan Rybanský.

Hasiči na místo poslali tři jednotky, potápěče a specializovaný Usar tým, který se zabývá vyhledáváním lidí. Pomáhali také policisté z poříčního oddílu, kteří prohledávali Vltavu.

Hasiči hledají dělníka v kanalizaci

Foto: HZS Praha

„Ve spolupráci s pracovníky vodovodů a kanalizací jsme prováděli systematický průzkum kanalizace. Osoba měla spadnout do šest metrů hluboké výpusti,“ uvedl mluvčí hasičů Martin Kavka.

Před čtvrtou hodinou informoval, že pátrání bylo ukončeno. „Případ byl předán pracovníkům vodovodů a kanalizací, kteří budou v pátrání pokračovat po zlepšení počasí. V případě nutnosti jsme připraveni opět poskytnout síly a prostředky,” konstatoval Kavka.

Hasiči hledají dělníka v kanalizaci

Foto: HZS Praha

Podle záchranářů spadli do kanalizace dva muži, jeden z nich byl zachráněn. „Třicetiletý muž byl po vyšetření a zajištění tepelného komfortu převezen s podchlazením a oděrkami do vojenské nemocnice,“ doplnila mluvčí záchranářů Jana Poštová.

Podle informací z místa hasičům ztěžoval práci silný proud vody v kanalizaci.

Hasiči v kanále na Břevnově

Foto: HZS Praha

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků