Hlavní obsah
 

Hasiči celou noc zasahovali u požáru haly s textilem, dohašovat budou i v neděli

V pražských Vysočanech v bývalém areálu ČKD začala v sobotu večer hořet tovární hala. Na místě zasahovalo 19 hasičských jednotek z Prahy a okolí. Nad místem se vznášel hustý černý dým, který byl viditelný ze značné části metropole. Hasiči v neděli nad ránem požár lokalizovali. Dohašování bude probíhat patrně celý den.

 
Hasiči celou noc zasahovali u požáru haly s textilem, dohašovat budou i v neděli

Hasičům komplikovaly práci tlakové láhve, které museli neustále ochlazovat. Na jednom z úseků navíc chemici zjistili nebezpečnou koncentraci kyanovodíku a chlorovodíku, a hasiči tak museli z těchto míst urychleně pryč.

Po celou noc zasahovali hasiči z několika automobilových žebříků, ale také vodními proudy ze země. Do vnitřních prostor haly ani v noci stále nikdo nemohl.

BEZ KOMENTÁŘE: Požár haly ve Vysočanech

Video: Novinky

Hasiči zřídili štáb velitele zásahu a na místo dorazil také samotný ředitel pražského hasičského záchranného sboru.

Při požáru se naštěstí nikdo nezranil, avšak případné oběti budou moci hasiči vyloučit až po prohlídce objektu. K místu v noci dorazil také majitel haly.

V pražských Vysočanech v areálu bývalé ČKD mezi stanicemi metra Kolbenova a Vysočanská hoří tovární hala.

Foto: Michal Doležal, ČTK

„V tuto chvíli stále platí, že hasit budeme i v neděli,“ uvedli hasiči v nočních hodinách.

Sklad textilu

Podle informací Novinek z místa hořela hala o rozměrech 60 krát 80 metrů, přičemž zhruba třetina objektu byla v plamenech.

BEZ KOMENTÁŘE: Požár haly ve Vysočanech

Video: Novinky

Nad místem kroužil i vrtulník s hasicím bambi vakem. Policie pak kvůli velkému množství hasičské techniky uzavřela obousměrně celou Kolbenovu ulici.

Požár haly v pražských Vyočanech

Foto: Pavel Jaňurek, Novinky

Odborníci přistoupili k měření zplodin v ovzduší. Lidé z okolí byli tlampači vyzváni, aby nevětrali a zbytečně nevycházeli. Měření nicméně neodhalila nebezpečné koncentrace jedovatých látek.

Požár ve Vysočanech

Foto: Pavel Jaňurek, Novinky

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků