Hlavní obsah
Požár haly se senem v Převýšově na Královéhradecku. Foto: HZS Královehradeckého kraje

Hala se senem na Královéhradecku lehla popelem, škoda je téměř tři milióny

Pondělní požár haly s uskladněným senem v Převýšově na Královéhradecku způsobil škodu za 2,7 miliónu korun. Kvůli požáru byl vyhlášen druhý poplachový stupeň, informovala mluvčí hasičů Martina Götzová.

Požár haly se senem v Převýšově na Královéhradecku. Foto: HZS Královehradeckého kraje
Hala se senem na Královéhradecku lehla popelem, škoda je téměř tři milióny

Informaci o požáru přijali hasiči těsně před 17. hodinou. Na místo vyrazili profesionálové z Hradce Králové a Nového Bydžova, ale i řada dobrovolných jednotek z Chlumce nad Cidlinou, Nového Města či ze středočeských Žiželic.

Hasiči nechali halu se senem kontrolovaně dohořet.

Foto: HZS Královehradeckého kraje

Hořela skladovací hala o rozměrech 15 na 40 metrů v areálu zemědělských budov. Požár zachvátil celou halu a hasiči po dohodě s majitelem rozhodli, že nechají halu kontrolovaně dohořet. „Další zásah jednotek by byl pro samotné hasiče velmi nebezpečný. Železobetonová konstrukce se postupně propadala a neumožňovala vstup do objektu. Jednotky tak provedly zabezpečení okolních objektů, aby zabránily rozšíření požáru i na ně,” uvedla Götzová.

Vyšetřovatel stanovil předběžnou škodu na 2,7 miliónu korun. V hale shořely asi dva tisíce balíků slámy v hodnotě 700 tisíc korun, zbylé dva milióny korun jsou škody způsobené na samotném objektu haly.

Příčina požáru bude podle Götzové předmětem dalšího vyšetřování.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků