Hlavní obsah
Červená škodovka míří halpi C k pódiu Foto: Archiv BVV

Grossův policejní tým státní zastupitelství neobcházel

Speciální pracovní tým "Mlýn", který zřídil ještě jako ministr vnitra současný premiér Stanislav Gross, při své činnosti dodržoval zákon a spolupracoval se státními zástupci. Tvrdí to alespoň mluvčí Vrchního státního zastupitelství Irena Zadražilová.

Červená škodovka míří halpi C k pódiu Foto: Archiv BVV
Grossův policejní tým státní zastupitelství neobcházel

"Dozorující státní zástupce jedná vždy s policejním orgánem a to plně v intencích zákona bez ohledu na to, do jaké organizační struktury je včleněn," řekla Právu mluvčí. Zároveň nemá žádné informace, že by členové týmu "Mlýn" státní zastupitelství obcházeli. "Nevím o tom," zdůraznila.

Údajnou nestandardnost postupů speciální skupiny odmítla také mluvčí policejního prezidia Blanka Kosinová. "Tým pracoval standardním způsobem, v souladu se zákonem o Policii ČR, s Trestním řádem a zákonem a jednotlivé kauzy byly dozorovány věcně a místně příslušným státním zástupcem," uvedla již dříve.

Pětičlenný policejní tým zřídil pokynem tehdejší ministr vnitra Gross 15. května 2002 k zajištění úkolů spojených s podezřením ze závažné hospodářské trestné činnosti, do které mohou být zapojeni policisté. Současný ministr vnitra František Bublan ho nedlouho po své instalaci do funkce zrušil.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků