Hlavní obsah
 

Gang vozil naoko štukovou omítku, z drcených léků uvařil kila pervitinu

Až 18 let ve vězení hrozí šesti lidem, které moravskoslezská policie obvinila z výroby a prodeje drog. Podle kriminalistů se jednalo o organizovanou skupinu, která vozila léky z ciziny a vyráběla z nich pervitin. Léky měly být rozdrcené a při přepravě deklarované jako omítka.

 
Gang vozil naoko štukovou omítku, z drcených léků uvařil kila pervitinu

„Léky rozdrtili a v plastových kbelících je z Rumunska převáželi jako štukovou omítku. U nás z nich pak vyráběli pervitin, a to v Ostravě a v pronajatém domě na Frýdecko-Místecku,” sdělil v pondělí náměstek krajského policejního ředitele Radim Wita.

„Dělali to hodně sofistikovaně, proto bylo tak těžké je odhalit. Na případu jsme pracovali od loňského podzimu,“ doplnil Wita.

Dodal, že skupina vyrobila nejméně 11 kilogramů pervitinu, přičemž jeden jeho gram se prodává zhruba za tisícovku.

Šlo o pětici mužů a jednu ženu, kteří již mají za sebou trestní minulost. „Kromě jednoho z nich. Šlo ale převážně o nějaké násilné či hospodářské trestné činy. Nikdo z nich ještě nebyl trestaný v souvislosti s drogami,“ upozornil Wita.

Podle kriminalistů měl hlavní slovo ve skupině devětatřicetiletý muž, který ostatní úkoloval. Měl i fiktivní firmu, pomocí které si chemikálie obstarával.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků