Hlavní obsah
 

Gang dovážel z Asie steroidy a padělky léků, pervitin pak dodával do Rakouska

Jihočeští policisté a celníci v polovině loňského prosince zadrželi devítičlennou skupinu, jejíž členy podezírají z výroby a prodeje drog. Marihuanu a pervitin dodávali hlavně do Rakouska. Tam bylo zadrženo dalších šest lidí. Z devíti zadržených v Česku je nyní pět lidí ve vazbě.

 
Gang dovážel z Asie steroidy a padělky léků, pervitin pak dodával do Rakouska

Muže ve věku 35 a 38 let z Českobudějovicka, další ve věku 34 a 43 let z Českokrumlovska a pětapadesátiletého muže z Prahy kriminalisté viní z toho, že zprostředkovali vývoz minimálně 22 kilogramů marihuany a 150 gramů pervitinu především do Rakouska. Muži ve vazbě jsou obviněni z nedovolené výroby a nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Hrozí jim až 12 let vězení. Zbývající čtyři obviněni zatím nebyli.

Zabavené anabolika

Foto: Celní správa

"Obvinění fungovali jako organizovaná skupina. Hlavním organizátorem výroby a obchodů byl třiačtyřicetiletý muž z Českokrumlovska. Ten obstarával z východní Evropy a Asie i anabolické steroidy a padělky léků," sdělil v úterý mluvčí Generálního ředitelství cel Jiří Barták.

Zabavené anabolika

Foto: Celní správa

Na operaci s krycím názvem MEDIC začala českobudějovická celní protidrogová jednotka pracovat loni v červnu. Při společném zásahu celníci a policisté 17. prosince na Českobudějovicku a Českokrumlovsku provedli osm domovních prohlídek.

Zabavené anabolika

Foto: Celní správa

Objevili při nich dvě vnitřní pěstírny konopí a zabavili 211 gramů kokainu, 261 gramů metamfetaminu, 2,5 kilogramu marihuany a 131 vzrostlých rostlin konopí. Našli také stovky tablet extáze, víc než 2800 ampulí a tablet anabolických steroidů a 307 tisíc korun v hotovosti.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků