Hlavní obsah
Foto: Ivo Wobořil

Fanoušci Sparty málem nestihli kvůli výtržnostem zápas

Asi 150 fanoušků Sparty Praha, kteří v sobotu přijeli oslavit mistrovský titul na utkání posledního kola fotbalové ligy do Zlína, potvrdilo svou špatnou pověst a zaměstnalo policisty v několika krajích.

Foto: Ivo Wobořil
Fanoušci Sparty málem nestihli kvůli výtržnostem zápas

"Konfliktní fanoušci měli problémy již při nastupování do dvou autobusů ráno v Praze. Později také na dvou odpočívadlech na dálnici, kde v opilosti házeli po ostatních řidičích nejrůznější věci," uvedl mluvčí zlínské policie Ivo Mitáček.

Právě pro tyto výtržnosti policisté zastavili oba autobusy na rozhraní kroměřížského a zlínského okresu. Následovaly kontroly fanoušků, kvůli kterým nakonec dorazili na stadión ve Zlíně v doprovodu pořádkových sil až na posledních dvacet minut zápasu. "Přesto ještě stihli poničit bariéru sektoru pro hostující fanoušky," dodal Mitáček.

Příznivci obou klubů se nestřetli

Střetům sparťanských fanoušků se Zlíňany se policistům podařilo zabránit mj. i díky tomu, že k bezpečnostním opatřením nastoupili v zesíleném počtu.

"Do akce bylo nasazeno více než 100 policistů speciálních pořádkových jednotek ze Zlína, Kroměříže, Uherského Hradiště a Prostějova a dále policisté dopravní a jízdní policie, psovodi, zásahová jednotka z Brna a tři desítky strážníků městské policie," vyčetl Mitáček.

Policisté po skončení zápasu dohlédli na odjezd Sparťanů, ten už se obešel bez problémů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků