Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Policie ČR

Falešný policista v uniformě a s majáky zastavoval řidiče na Uherskohradišťsku

Policie zadržela 40letého muže z Uherskohradišťska, který se vydával za jejich kolegu. Políčeno měl hlavně na řidiče, které kontroloval. Podle policie je zastavoval v civilním autě opatřeném světelnou i zvukovou signalizací. Za přisvojení pravomoci úřadu a pokusu o podvod mu hrozí až dvouleté vězení.

Ilustrační foto Foto: Policie ČR
Falešný policista v uniformě a s majáky zastavoval řidiče na Uherskohradišťsku

Muž měl podle vyšetřovatelů uniformu policisty a jezdil ve vozidle značky Ford Mondeo.

„Za pomocí červeného a modrého majáku ve čtvrtek v Nivnici na Uherskohradišťsku zastavil řidičku osobního auta, která údajně za jízdy telefonovala. Pak si vyžádal její doklady a upozornil ji na to, že jí hrozí pokuta ve výši 5000 korun, a že přijde o dva body. Žena pokutu odmítla zaplatit, a tak se falešný policista rozhodl vyřešit přestupek domluvou. Poté z místa odjel,” sdělila v pátek policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Po oznámení události začali policisté po falešném kolegovi pátrat. „Za necelou hodinu jsme ho dopadli. Na sobě měl reflexní vestu a policejní kalhoty. Uvnitř auta jsme pak nalezli další originální oděvní součástky policie, dále světelné, zvukové a signalizační vybavení modré a červené barvy,“ upřesnila Kyšnerová s tím, že muž odevzdal také plynovou pistoli.

Kriminalisté muže obvinili z přisvojení pravomoci úřadu a z pokusu o podvod, hrozí mu až dvouleté vězení.

„Policie nyní hledá další lidi, kteří s falešným policistou přišli do kontaktu. Přihlásit se mohou na tísňové lince 158 nebo na telefonním čísle 974 678 651,” dodala mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků