Hlavní obsah
Dalibor Mlejnský na archivním snímku Foto: Jan Handrejch, Právo

Exstarostu Prahy 11 obžalovali, město prý připravil o 62 milionů

Bývalý starosta Prahy 11 Dalibor Mlejnský (dříve ODS, nyní Jižní Město - náš domov) čelí obžalobě kvůli údajně fiktivním úpravám hřišť se škodou 62 milionů korun. Uvedl to server IHNED.cz na základě vyjádření státního zastupitelství. Obžalováno bylo včetně Mlejnského osm lidí. Mlejnský už dříve jakoukoli vinu popřel.

Dalibor Mlejnský na archivním snímku Foto: Jan Handrejch, Právo
Exstarostu Prahy 11 obžalovali, město prý připravil o 62 milionů

Stíhán je Mlejnský kromě kauzy s úpravami hřišť také v dalším případě, kde podle webu čelí spolu s dalšími lidmi podezření z machinací s obecními pozemky.

V souvislosti s revitalizací dětských hřišť padla obvinění v roce 2016. Zhruba šest desítek hřišť se radnice rozhodla obnovit v roce 2008 a získala na to i dotaci 43 milionů korun od Evropské unie. Podle následné prověrky Nejvyššího kontrolního úřadu ale velká část fakturovaných prací vůbec nebyla provedena. Obžaloba na osm lidí pak byla podána letos koncem března.

„Porušili zákonem uloženou povinnost, opatrovat a spravovat cizí majetek, a tímto jinému způsobili škodu velkého rozsahu,” řekl serveru mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Aleš Cimbala.

„Nepochybuji o tom, že vše bylo v pořádku. Bylo několik kontrol, ty konstatovaly, že všechno bylo v pořádku, a až potom byly ty peníze vyplaceny,” řekl už dříve serveru Mlejnský, který je v Praze 11 nadále v zastupitelstvu, ale nyní v opozici.

Spolu s ním byl podle serveru IHNED.cz obžalován také třeba současný vedoucí majetkoprávního odboru radnice Prahy 11 Kvido Boublík

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků