Hlavní obsah
 

Expolicista Moric tipy zlodějům nedával, rozhodl definitivně olomoucký soud

Bývalý policista Stanislav Moric (58), který čelil obžalobě, že jako zaměstnanec kriminální policie v Kroměříži dával tipy skupině, jež vykrádala firemní objekty, je nevinný. Rozhodl o tom ve středu Vrchní soud v Olomouci, když zamítl odvolání státního zástupce proti zprošťujícímu verdiktu senátu zlínské pobočky Krajského soudu v Brně z loňského 28. května.

 
Expolicista Moric tipy zlodějům nedával, rozhodl definitivně olomoucký soud

„Podezření, že obžalovaný se žalovaných skutků mohl dopustit, bylo důvodné. Nelze ale vyloučit variantu, že klíčový svědek vypovídal nepravdivě s ohledem na jeho možnou motivaci dnes již bývalého policistu poškodit. Snažil se totiž navázat vztah s jeho družkou,“ řekl Právu mluvčí vrchního soudu Stanislav Cik s tím, že věrohodnost zmíněného svědka je i z celkového pohledu nízká, a to kvůli jeho trestní minulosti.

Moricovi, který jakoukoliv vinu u soudů odmítl, hrozilo až 12 let za mřížemi. Podle obžaloby měl mít podíl na více než dvaceti skutcích ve Zlínském a Jihomoravském kraji se škodou přes pět milionů korun. V době, kdy mezi lety 2012 a 2013 pracoval u policie v Kroměříži, měl dávat tipy zlodějům vykrádajícím firmy. Shromažďovat měl informace o různých podnikatelských subjektech a následně je předávat Karlu Glacovi, kterému spolu s jeho komplici ulehčily vloupání do komerčních objektů.

Stanislav Moric u olomouckého vrchního soudu

Foto: Petr Marek, Právo

Za úplatu prý Glacovi podával i informace o trestním řízení. Někdejší Moricův nadřízený měl podezření, že mu z oddělení unikají informace. Tip na něj mu dal kolega, kterého z úniků původně podezříval. Na parkovišti v Kroměříži pak údajně viděl Morice v dodávce se dvěma „závadovými osobami“.

U obžalovaného, který rozkrýval majetkovou trestnou činnost, se podle někdejšího nadřízeného navíc postupně snižovala objasněnost jednotlivých případů. Obžaloba Morice vinila ze zneužití pravomoci úřední osoby, krádeže a přečinů poškození cizí věci a porušování domovní svobody.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků