Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Dvouletá holčička se svíjela v křečích, přiotrávila se oxidem uhelnatým

Ke dvouleté holčičce v křečích byli přivoláni pražští záchranáři v noci na čtvrtek. Po příjezdu na místo zjistili, že dítě bylo přiotráveno oxidem uhelnatým. Do nemocnice proto musela také sestra a matka.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Dvouletá holčička se svíjela v křečích, přiotrávila se oxidem uhelnatým

„Posádky vyjely do ulice Na Folimance k holčičce v krátkodobém bezvědomí a v křečích. Příčinou zdravotních potíží byla intoxikace organismu oxidem uhelnatým, který unikal do bytu z koupelnového plynového ohřívače vody,“ sdělila mluvčí záchranářů Jiřina Ernestová.

S holčičkou převezly sanitky k aplikaci kyslíku do hyperbarické komory kladenské nemocnice také její sedmiletou sestru a matku. Následně byly předány do nemocnice na Karlově náměstí.

Oxid uhelnatý není cítit, otravuje organismus nenápadně. Z buněk vytěsňuje kyslík a jako první napadá mozkové buňky, proto dochází při těžkých otravách často k celoživotnímu postižení.

Preventivní opatření spočívají v pravidelných servisních prohlídkách plynových spotřebičů a komínů. Další možností je instalace čidla, které upozorní na zvýšené množství oxidu uhelnatého v bytě.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků