Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Dvojice podle policie brutálně zbila bezdomovce, pátrání ztížily roušky

Olomoučtí kriminalisté dopadli dva muže (36 a 44 let), kteří na konci března podle policie přepadli a brutálně zbili dva bezdomovce. Obviněni byli z pokusu o těžké ublížení na zdraví, za což jim hrozí až 12 let za mřížemi.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Dvojice podle policie brutálně zbila bezdomovce, pátrání ztížily roušky

Mladší útočník je stíhán vazebně, starší na svobodě. Právu to řekl v úterý policejní mluvčí Libor Hejtman.

Podezřelí podle něj 29. března vnikli do rozpadající se budovy v Hodolanech, místní části Olomouce, kde se dva muži bez domova zrovna nacházeli. Na muže ve věku 31 a 41 let zaútočil mladší z útočníků teleskopickým obuškem, starší muž napadení pouze přihlížel.

„Útok byl natolik razantní, že při něm útočník obušek ohnul. K dalšímu útoku použil berlu, kterou vzal jednomu z poškozených. Po incidentu oba agresoři z místa odešli a zranění muži, kteří utržili mnohačetné tržné rány na hlavě a zhmožděniny po těle, si telefonicky přivolali zdravotnickou pomoc. Starší navíc utrpěl takzvaný plášťový pneumotorax,“ popsal mluvčí.

Po útočnících ihned začali policisté pátrat, měli však od samého počátku práci ztíženou tím, že oba agresoři měli obličeje z důvodu vládního koronavirového nařízení zakryté rouškou a napadení tak nemohli ani jednoho z nich blíže popsat. Kriminalistům se však přesto podařilo vytipovat pachatele, zjistit jejich totožnost a na počátku května oba zadržet.

„Z průběhu vyšetřování vyplývá, že za razantním útokem zřejmě stála odveta kvůli dřívějšímu konfliktu mezi poškozenými a přítelkyní jednoho z útočníků,“ dodal Hejtman.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků