Hlavní obsah
Výbava jednoho z obviněných Foto: Policie ČR

Dvaadvacet lidí pašovalo drogy do příbramské věznice, měnili je za tabák a kávu

Policie obvinila 22 lidí s obchodováním s drogami ve věznici Bytíz na Příbramsku. Dvanáct z nich jsou vězni, zbytek příbuzní a kamarádi. Drogy si předávali na pracovišti.

Výbava jednoho z obviněných Foto: Policie ČR
Dvaadvacet lidí pašovalo drogy do příbramské věznice, měnili je za tabák a kávu

Obvinění ve věku 21 až 63 let pašovali do věznice pervitin a marihuanu. Organizátory bylo pět odsouzených, kteří instruovali známé na svobodě, aby drogy obstarávali. K předání pak docházelo na venkovním pracovišti.

Telefon nalezený ve věznici

Foto: Policie ČR

„Vězni návykové látky poté skrytě pronášeli, například v tělních dutinách, za zdi vězení. Drogy užili pro vlastní potřebu nebo je distribuovali mezi ostatní vězně, z prodeje měli finanční prospěch nebo je měnili za tabák a kávu,“ informovala mluvčí policie Monika Schindlová.

V jednom případě vězeňská služba zachytila balíček se stovkou tlumících léků. Policie při šesti domovních prohlídkách našla varnu, léky, konopí i stříkačky.

Nalezené léky

Foto: Policie ČR

Dvaadvacet osob, z toho pět žen, si vyslechlo obvinění ze zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, z přečinu šíření toxikomanie a maření výkonu úředního rozhodnutí. Za mřížemi mohou strávit až deset let.

Nalezená varna

Foto: Policie ČR

Policie ve věznici Bytíz letos provedla již třetí akci zaměřenou na drogy. Celkem bylo obviněno 60 lidí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků