Hlavní obsah
 

Dva muži nepřežili zával zeminy na Benešovsku

Dva muži zemřeli ve čtvrtek u Čerčan ve Středočeském kraji poté, co je na stavbě zavalila zemina. Tělo jednoho z mrtvých bylo vyproštěno kolem 17.30, druhého mrtvého hasiči dostali ze závalu o necelé dvě hodiny později.

 
Dva muži nepřežili zával zeminy na Benešovsku

Událost se stala kolem desáté hodiny dopoledne v obci Přestavlky u Čerčan, kde se sesunul svah na stavbě. Mluvčí policie Jakub Vinčálek následně uvedl, že oba muži na místě zemřeli.

„Záchranáři již nemohli pomoci, muži utrpěli vážná zranění a lékař konstatoval smrt,” potvrdila mluvčí záchranářů Petra Effenbergerová.

Muži při opravě domu zavalila zemina

Foto: HZS Středočeského kraje

Podle informací Novinek otec se synem pracovali na statku, kde instalovali hydroizolaci kolem domu, když je zemina zavalila.

Zemina zasypala dělníky na stavbě u domu

Foto: Pavel Jaňurek, Novinky

Z Prahy vyjel na místo speciální USAR tým. „Bude stabilizovat svah a potom se budou vyprošťovat těla,” řekl Novinkám mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

Přestavlky u Čerčan

Foto: Mapy.cz

USAR tým je specializovaný na vyhledání, vyproštění a prvotní ošetření osob uvězněných v sutinách objektů zřícených následkem přírodních katastrof, nehod či úmyslného jednání. K vyhledávání používá psy nebo speciální techniku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků