Hlavní obsah
Soutěžní kolo, zde se představovali soutěžní pejsci Foto: František Raszyk

Drogový gang na jihu Čech skončil

Policisté pochytali devítičlennou skupinu, která prodávala drogy zejména v jižních Čechách. Mezi tamními narkomany distribuovala heroin a pervitin. Čtyři podezřelí byli zadrženi již počátkem prosince loňského roku, zbývajících pět policisté dopadli v těchto dnech.

Soutěžní kolo, zde se představovali soutěžní pejsci Foto: František Raszyk
Drogový gang na jihu Čech skončil

"Vyšetřování ukázalo, že zásobovali i některé erotické kluby v cizině," řekla ve čtvrtek mluvčí policejního prezidia Blanka Kosinová. Policisté u zadržených nalezli desítky gramů drog. Během dvaceti domovních prohlídek objevili tři zbraně a věci, které pocházejí z krádeží. Čtyři členové skupiny již sedí ve vyšetřovací vazbě, o dalších se teprve rozhodne.

Spolupráce různých složek policie

Obě akce řídili detektivové Národní protidrogové centrály. Na zadržení distributorů, kteří drogy získávali především v Praze a v severních Čechách, se podíleli kriminalisté a příslušníci policejních zásahových jednotek. Aktivně spolupracovali pracovníci Celního ředitelství v Českých Budějovicích. Je totiž jasné, že drogy se k nám dostávají i ze zahraničí.

Loni celníci zachytili 75 kg drog

Jiří Hamerník, zástupce vedoucího protidrogového odboru Generálního ředitelství cel upřesnil, že v loňském roce zasahovali ve 313 případech. Dohromady celníci zadrželi 75 kilogramů drog a prekurzorů, což jsou pomocné chemické látky potřebné při výrobě drog.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků