Hlavní obsah
 

Dřevěný penzion na Frýdecko-Místecku lehl popelem

Celkem 12 hasičských jednotek od sobotního večera zasahovalo u požáru penzionu Hlušec v Písku na Frýdecko-Místecku nedaleko polských hranic. Dřevěný objekt je zcela zničený.

 
Dřevěný penzion na Frýdecko-Místecku lehl popelem

Hosté naštěstí v penzionu nebyli a trojice zaměstnanců stihla budovu opustit ještě před příjezdem hasičů. O zásahu informoval mluvčí moravskoslezských hasičů Jakub Kozák.

„Máme potvrzeno, že v budově nikdo není,” řekl Kozák. Dřevěná budova má rozměry zhruba 20 krát 40 metrů. „Hoří kompletně celá. Požár ještě není lokalizovaný, stále se hasí, i když už není moc co zachraňovat,” řekl v sobotu večer Kozák.

Hasiči bojující s ohněm

Foto: HZS Moravskoslezského kraje

Lokalizovat požár se hasičům podařilo až v neděli před třetí hodinou. Dohašování bude probíhat minimálně do nedělního dopoledne.

Penzion byl zcela zničen

Foto: HZS Moravskoslezského kraje

Odhadovaná škoda dosahuje 20 milionů korun.

Hasiči místo hlídají, likvidace požáru bude trvat ještě nejméně celé dopoledne. Požářiště zkontrolují termokamerou. Vyšetřovatelé pak začnou místo ohledávat a zjišťovat příčiny požáru.

Hasiči na místě požáru

Foto: HZS Moravskoslezského kraje

Podle internetových stránek měl horský penzion kapacitu ubytování 21 lidí v sedmi stylových pokojích a také například vybavené školicí středisko pro pořádání konferencí. Byl postaven na starých základech, které byly zachovány stejně jako kamenné sklepní klenby z roku 1876. K penzionu patří obora, ve které hosté mohou krmit jeleny, muflony a daňky a která se také věnuje záchrannému chovu tetřeva hlušce.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků