Hlavní obsah
Jedna z akcí pro děti v MŠ Klíček Foto: Milan Haluška

Dopadený lupič je i vrahem bankovního strážce

Recidivista, kterého policisté zatkli v prosinci za dramatických okolností po přepadení Komerční banky na Malé Straně v Praze, byl v úterý obviněn i z vraždy. Při vyloupení jiné pražské banky loni v dubnu totiž podle podezření zastřelil člena ochranky.

Jedna z akcí pro děti v MŠ Klíček Foto: Milan Haluška
Dopadený lupič je i vrahem bankovního strážce

"Pětatřicetiletý muž byl obviněn z vraždy na základě získaných důkazů a zajištěných stop. Kriminalisté také nevylučují, že má na svědomí další trestnou činnost," sdělil dnes mluvčí pražské policie Ladislav Bernášek.

Podobný scénář přepadení

Sedmatřicetiletý člen bankovní ochranky byl zastřelen neznámým lupičem loni v dubnu, kdy si ozbrojený pachatel vynutil 120 tisíc korun na pracovnici pobočky ČSOB na Vítězném náměstí v Praze 6. Strážný se pokusil lupiči zabránit v útěku, což se mu stalo osudným. Pachatel totiž na něj několikrát vystřelil a na místě ho zabil.

Vrah unikal policistům celé měsíce. Teprve koncem roku se na ně usmálo štěstí. Přepadení banky v Karmelitské probíhalo podle podobného scénáře. Ozbrojený lupič si opět vymohl částku kolem sto tisíc korun a pak začal prchat.

Tentokrát jej však policisté bezprostředně poté začali pronásledovat a dohonili ho za Karlovým mostem v Seminářské ulici. To, že byl odhodlaný ke všemu, dokazuje i to, že před zatčením na policisty několikrát vystřelil. Jen náhodou nikoho netrefil a nikdo nebyl zraněn.

Skončil ve vazbě

Vyšetřování pokračovalo i v době, kdy už byl muž ve vazbě kvůli obvinění z loupeže a nedovoleného ozbrojování. Kriminalisty nakonec stopy dovedly až ke zjištění, že vraždícího lupiče z ČSOB již drží za mřížemi a jejím právě sedmatřicetiletý recidivista.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků