Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Domácí porod u Prahy skončil tragicky

Úmrtí dítěte při domácím porodu vyšetřuje policie ve Středočeském kraji. Na případ upozornil na sociální síti jeden ze záchranářů, který tam zasahoval. Policie ani záchranáři ale nechtějí událost komentovat, pouze ji potvrdili.

Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Domácí porod u Prahy skončil tragicky

Dítě zemřelo v sobotu ráno v Praze-západ. Na případ upozornil server tn.cz, který zveřejnil tweety záchranáře Daniela, jenž u případu zasahoval.

„Lidi, vy...rte se na domácí porody! Já fakt nechci jezdit na zbytečně mrtvé děti!!! Brečet až o samotě v sanitce,“ uvedl záchranář na síti. Jeho tweet i s následující diskusí byl ale po nějaké době smazán.

Záchranná služba zásah potvrdila. „Mohu potvrdit, že jsme k takové události vyjížděli, ale kvůli citlivosti případu se nebudeme dále vyjadřovat,“ řekla Novinkám mluvčí záchranářů Petra Effenbergerová.

Policie událost vyšetřuje. „Mohu potvrdit, že jsme v sobotu byli přivoláni k úmrtí novorozence, kterým se nyní kolegové zabývají. Více informací ale nebudeme zveřejňovat,“ doplnila mluvčí policie Marcela Pučelíková.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků