Hlavní obsah
Hasičská stanice v Ráji ještě před výměnou hlavních vrat Foto: Pavel Jaňurek

Do pojistných podvodů se zapletl i bývalý policista

Přerovští detektivové odhalili v těchto dnech skupinu pachatelů, která měla podle policie prostřednictvím fingovaných dopravních nehod připravit pojišťovny o více než 1,3 miliónu korun. Šest osob bylo obviněno z pojistného podvodu. V souvislosti s případem nyní kriminalisté vyslýchají i bývalého policistu z Přerova.

Hasičská stanice v Ráji ještě před výměnou hlavních vrat Foto: Pavel Jaňurek
Do pojistných podvodů se zapletl i bývalý policista

"Policisté zatím mužům z Olomoucka, Přerovska, Bruntálska a Vyškovska prokázali pět skutků z let 1999 až 2000. Trestná činnost spočívala v tom, že muži zinscenovali dopravní nehodu na různých místech okresu Přerov, následně událost oznámili pojišťovně a získané prostředky si rozdělili a použili pro svou potřebu," informovala ve středu severomoravská policejní mluvčí Dagmar Bednarčíková.

Podezřelý policista zatím nebyl obviněn

Policisté po výsleších pustili muže na svobodu. U soudu jim hrozí vysoké tresty od tří do 12 let. Inspekce ministra vnitra také zadržela bývalého policistu přerovského dopravního inspektorátu, který se nyní snaží vyvrátit podezření, že se skupinou spolupracoval. "Muž je umístěn v policejní cele, zatím ale obviněn nebyl," dodala ČTK mluvčí přerovské policie Danuše Sklenářová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků