Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Dívku honil muž s nožem, jeho pozornost odlákala až statečná svědkyně

Chvíle hrůzy si prožila mladá dívka v neděli odpoledne ve Svitavách na Pardubicku. S nožem v ruce ji po městě honil opilý muž. Zachránila ji až žena z kolemjedoucího vozidla, která odlákala útočníkovu pozornost a dívka mohla utéct.

Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Dívku honil muž s nožem, jeho pozornost odlákala až statečná svědkyně

Žena, která jela spolu s řidičem městem, podle policie mluvila doslova o hororové scéně. Z auta viděla utíkající mladistvou dívku, kterou pronásledoval muž ve středním věku s nožem v ruce. Policie nechce zveřejňovat věk žádné osoby, ale i tato žena byla ve středním věku.

Řidič zastavil a žena neváhala a snažila se upoutat pozornost násilníka. To se jí podařilo a dívka mohla utéct domů. Útočník se mezitím vypravil za zachránkyní.

„Ta, aby unikla kontaktu s běsnícím mužem, se snažila co nejrychleji nastoupit do vozu a společně s řidičem se v něm uzamknout. Mezitím již na linku 158 oznámila, že na ulici běhá muž s nožem v ruce a vyhrožuje jim zabitím,“ popsala dramatické okamžiky mluvčí policie Jana Štegnerová.

Násilník skončil na záchytce

Hlídka dorazila včas a muže zpacifikovala, ten totiž odmítal spolupracovat a nepodrobil se ani dechové zkoušce. Jeho podnapilost ale byla zjevná, a proto putoval na záchytku.

Druhý den ho vyšetřovatel po výslechu obvinil ze dvou trestných činů - výtržnictví a nebezpečného vyhrožování se zbraní. Soud na muže uvalil vazbu. Příčina pronásledování je předmětem vyšetřování.

„Hovořila jsem se ženou, která dívce pomohla. Od dramatické události uplynulo sice již několik dní, ale i přesto se jí tato scéna neustále vybavuje. Žena byla velmi statečná,“ uzavřela mluvčí policie.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků