Hlavní obsah
 

Dítě se bálo roušek, pustili jsme mu pohádky. Policisté popsali zásah proti Afghánci na D1

Pražští policisté ve středu popsali zásah proti 32letému Afghánci, kterého v úterý zadrželi na dálnici D1. Německá policie jej podezřívá z pokusu o vraždu partnerky. V autě měl 1,5 roku staré dítě, kterému policisté pustili pohádky.

 
Dítě se bálo roušek, pustili jsme mu pohádky. Policisté popsali zásah proti Afghánci na D1

Policisté nejprve dostali informaci od operačního, že by se v ČR měl nacházet podezřelý z pokusu o vraždu. Následně se dozvěděli, že jede po dálnici D1, kam spolu s pražskými policisty vyrazili také kolegové z oddělení cizinecké policie.

Auto našli na 39. kilometru. „Když si nás řidič všiml, začal zastavovat u krajnice. Předpokládám, že asi tušil, o co jde. Dítě bylo v pořádku, nezraněné, akorát se bálo policajtů, protože vidělo roušky,“ řekl Novinkám policista Zdeněk Štoudek.

„Dítě bylo v sedačce, přiměřeně oblečené a plakalo. Přikryli jsme ho dekou a v kufru auta jsme našli i nějaké hračky. Pak se trochu uklidnilo a dali jsme ho do služebního auta, kde jsme mu pustili pohádky na internetu,“ dodal policista Tomáš Pukovec.

Podle německé policie je Afghánec podezřelý z pokusu o vraždu své partnerky v Německu. Ve voze s ním cestovalo i jejich rok a půl staré dítě. Podezřelý muž měl podle neoficiálních informací své ženě zasadit dvacet bodných ran, oběť útok přežila.

Podle zjištění policie projel cizinec v úterý odpoledne na hraničním přechodě Krásný Les, který se nachází na dálnici D8 mezi stejnojmennou obcí a německým Breitenau. Dálnice navazuje na A17, která vede do Drážďan. Okolnosti, za jakých byl vpuštěn do ČR, vyšetřuje Generální inspekce bezpečnostních sborů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků