Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Děti otrávené oxidem uhelnatým jsou v kritickém stavu

Stav dvou chlapců z Valašského Meziříčí, kteří se na Velikonoční pondělí večer otrávili oxidem uhelnatým uniklým zřejmě z karmy, je kritický. Policie nechává ke zjištění příčiny neštěstí zpracovat znalecké posudky.

Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Děti otrávené oxidem uhelnatým jsou v kritickém stavu

V ostravské fakultní nemocnici je šestiletý chlapec. "Jeho zdravotní stav je bohužel kritický a nestabilní," uvedl mluvčí nemocnice Tomáš Oborný. O čtyři roky starší chlapec je v Městské nemocnici Ostrava. "Je na jednotce intenzívní péče a jeho stav je stále kritický," řekla mluvčí nemocnice Magda Otáhalová.

Kriminalisté podle vsetínské policejní mluvčí Lenky Javorkové prověřují, zda nebyl spáchán trestný čin těžké ublížení na zdraví z nedbalosti. Obviněn zatím nikdo nebyl. Policie zadala k objasnění neštěstí znalecké posudky. "Byli přizváni znalci na plynová zařízení a na komínářství, kteří zkontrolují zařízení v bytě a vypracují posudky," uvedla Javorková.

Vypracování znaleckých posudků potrvá několik týdnů. Policie pod vlivem události z Valašského Meziříčí vyzývá obyvatele, kteří používají k topení či ohřevu vody karmy a podobné přístroje, ke zvýšené opatrnosti. "Je důležité, aby lidi nepodceňovali zejména nutnost kontroly těchto zařízení," uvedla policejní mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků