Hlavní obsah
Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Desítky policistů se psy hledaly na Jičínsku zbloudilého opilce

Tři desítky policistů zaměstnal v noci na sobotu opilý muž u Staré Paky na Jičínsku. Šestapadesátiletý muž z Prahy ztratil cestou z restaurace orientaci a nenašel cestu k chalupě, kde trávil víkend s několika přáteli. Po pětihodinovém pátrání jej policisté nalezli mokrého a prochladlého, informovala krajská mluvčí Ivana Ježková.

Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Desítky policistů se psy hledaly na Jičínsku zbloudilého opilce

Muž přijel se svými čtyřmi přibližně stejně starými kamarády na Jičínsko strávit víkend na chalupě. "V pátek odpoledne začali všichni v místní hospůdce hojně popíjet alkohol," uvedla mluvčí.

Jeden z mužů se v restauraci zdržel déle a po návratu zjistil, že přátelé nejsou kompletní a chybějícího muže začal hledat. "Po telefonu od něj zjistil, že zbloudilec absolutně netuší, kde je a jediná informace, kterou byl schopen sdělit, byla, že kolem sebe vidí stromy a v dálce světlo," popsala mluvčí strohé informace, které muž následně předal policii v obavách o život svého známého.

Policisté nasadili do pátrání i psy, neboť pohřešovaný muž při svém bloudění záhy ztratil i telefon, díky čemuž policisté přišli o jediné vodítko o jeho poloze.

Podle Ježkové měl ztracený muž štěstí. "Alkohol v kombinaci s chladným počasím mívá velmi často za následek silné podchlazení, které může vést až k fatálním následkům," uvedla s tím, že alkohol není dobrým navigátorem.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků