Hlavní obsah
Čepel nože použitého k útoku Foto: Policie ČR

Dělník nařkl kolegu z krádeže, pak ho pobodal. Napadeného zachránily rukavice

Do vazby poslal soud 26letého muže kvůli ozbrojenému konfliktu, který se odehrál před několika dny v areálu výrobní firmy na Frýdecko-Místecku. Muž svého 62letého kolegu napadl v pracovní době nejprve dřevěným hranolem a potom i nožem. Nyní mu hrozí za pokus o těžké ublížení na zdraví až deset let vězení.

Čepel nože použitého k útoku Foto: Policie ČR
Dělník nařkl kolegu z krádeže, pak ho pobodal. Napadeného zachránily rukavice

Incident se odehrál 23. dubna, policie o něm informovala až nyní. Útok na poškozeného muže byl podle policie o to zákeřnější, protože se odehrál zezadu. Jak uvádí v obvinění, muž svého kolegu nejprve praštil zezadu dřevěným hranolem, a když ten upadl na zem, vytáhl na něj nůž.

„Naštěstí nedošlo k tragédii, staršího muže před závažným zraněním měla zachránit pracovní rukavice, díky které nůž chytil za čepel,“ uvedla mluvčí policie Karolína Bělunková.

Motivem byly osobní neshody. Napadený muž vypověděl, že ho kolega osočil z krádeže prodlužovacího kabelu, což s ním krátce před incidentem řešil i telefonicky. „Uvedl také, že mu jeho kolega ihned po incidentu s nožem řekl, že šlo jen o legraci,“ dodala mluvčí.

Svým jednáním způsobil obviněný kolegovi zranění s dosud neznámou dobou léčení. „Policejním komisařem budou v této souvislosti vyžádány znalecké posudky mimo jiné také ke zjištění zdravotního stavu jak poškozeného, tak útočníka v době incidentu,“ dodala Bělunková.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků