Hlavní obsah

Dělník byl dvě hodiny zavalený ve výkopu, vytáhla ho hydraulická ruka

Téměř dvě hodiny byl ve středu zavalen dělník ve výkopu v Nymburce. Vyprostili ho hasiči s pomocí hydraulické ruky a vrtulník jej převezl do nemocnice. Další muž utrpěl středně těžké zranění.

Dělník byl dvě hodiny zavalený ve výkopu, vytáhla ho hydraulická ruka

Hasiči dostali informaci o zavaleném muži na stavbě kolem půl dvanácté. Na místo dorazily tři jednotky a následně také vrtulník.

„Osoba byla zasypána do půlky těla. Hasiči museli nejprve výkop zabezpečit a teprve potom se pustili do složitého vyproštění. Muže předali do péče záchranné služby kolem půl druhé odpoledne,“ řekla Novinkám mluvčí hasičů Tereza Fliegerová.

„Zavalená osoba byla ve vážném stavu s poraněním hrudníku. Byla nutná intenzivní lékařská péče a připojení na umělou plicní ventilaci. Následně byl pacient převezen vrtulníkem do nemocnice na Vinohradech,“ uvedla mluvčí záchranářů Petra Effenbergerová.

Ještě před vyproštěním se záchranáři postarali o dalšího muže, který utrpěl středně těžké zranění a po nezbytném ošetření byl převezen do nemocnice na pražských Vinohradech.

Příčiny neštěstí vyšetřuje policie.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků