Hlavní obsah
Tomáš Jirman v hlavní roli inscenace Ivanov, kterou čeká derniéra. Foto: archiv NDM Ostrava

Dcera napadla 85letou matku paličkou na maso

Krvavý incident, naštěstí bez tragických následků, se odehrál v úterý v jednom z ostravských domovů důchodců. Jedna ze zdejších klientek zaútočila na svou 85letou, těžce nemocnou matku paličkou na maso. Obě ženy při potyčce utrpěly jen lehká zranění.

Tomáš Jirman v hlavní roli inscenace Ivanov, kterou čeká derniéra. Foto: archiv NDM Ostrava
Dcera napadla 85letou matku paličkou na maso

Hlučný incident v Domě s pečovatelskou službou v Gajdošově ulici oznámil náhodný svědek na linku centra tísňového volání. "Na výzvu hlídky otevřela dveře od bytu zkrvavená žena. Po vstupu do bytu strážníci spatřili 85letou ženu, která měla v ruce zakrvácenou paličku na maso, na které byly zbytky vlasů. I ona byla zakrvácená," informovala mluvčí Městské policie Ostrava Zuzana Larišová.

Dodala, že proti stařence, která nechtěla paličku odložit, museli strážníci použít donucovací prostředky. Na místo pak přivolali státní policii a záchranku.

Bitku odstartovala strkanice

Mluvčí ostravského ředitelství Policie ČR Ilona Branžovská řekla, že vyšetřování ukázalo, že paličkou na maso neútočila matka, ale její 60letá dcera. "Obě ženy tam žijí asi čtyři roky. Starší z nich je velmi nemocná a trpí těžkou sklerózou. Dcera se o ni obětavě stará. Incident začal tím, že matka do dcery nechtě strčila na toaletě, kam ji doprovázela. Začaly se strkat, načež mladší žena odběhla do kuchyně, odkud se vrátila s paličkou na maso a několikrát matku udeřila do hlavy," řekla Branžovská.

Dodala, že v průběhu incidentu utrpěla dcera řezné rány dosud neznámým předmětem. Matka má na hlavě zhmožděniny lehčího charakteru. "Mladší žena byla po výslechu propuštěna na svobodu, ta druhá nyní pobývá v opavské psychiatrické léčebně," dodala Branžovská.

Policie si na obě ženy nechala vypracovat psychiatrické posudky. Až obdrží jejich závěry, rozhodne o tom, zda některou z nich bude trestně stíhat, nebo případ odloží.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků