Hlavní obsah

Další video k poničené soše Wintona. Policie hledá muže s červeným pytlem

V souvislosti s poškozenou sochou zachránce židovských dětí Nicholase Wintona na hlavním vlakovém nádraží v Praze zveřejnila policie další video a uvedla, že hledá dva muže. Bezpečnostní kamera zachytila jednoho z nich, když podle všeho na sochu sahal. Již dříve policie zveřejnila záznam s dvojicí a dítětem, které chtěla rovněž vyslechnout. Socha má od konce loňského roku stržené brýle.

Další video k poničené soše Wintona. Policie hledá muže s červeným pytlem

O dalším videozáznamu informoval ve středu mluvčí policie Jan Rybanský.

„Jeden z dvojice pokládá ruku na hlavu sochy a pravděpodobně manipuluje s brýlemi. Následně odchází k lavičce, kde si po usednutí zapaluje cigaretu,” sdělil mluvčí.

Muži měli s sebou zavazadla, ten, který měl na sochu sahat, přišel s červeným pytlem, ve kterém byl patrný hranatý předmět, zřejmě krabice.

Dvojice mužů přišla podle vyšetřovatelů dříve než muž se ženou a dítětem, které policie hledala dříve rovněž jako svědky.

Policie muže hledá jako svědka kvůli poškozené soše Nicholase Wintona

Foto: Policie ČR

O videozáznamu s nimi informovala policie v pondělní zprávě.

Nyní policisté pátrají po dvojici mužů. „Pokud je poznáváte nebo máte informace, které by vedly k zjištění jejich totožnosti, kontaktujte linku 158,” dodal mluvčí.

Dvojice mužů u sochy Nicholase Wintona

Foto: Policie ČR

Rybanský upřesnil, že hledání muže a ženy s dítětem kvůli případnému doplnění svědectví dále trvá, pátrání se ale nyní zaměřilo hlavně na dvojici mužů, a to vzhledem k průkaznosti videozáznamu.

Škodu na soše policie předběžně vyčíslila na 15 000.

Poškozená socha Nicholase Wintona

Video: Policie ČR

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků