Hlavní obsah
Vážná nehoda na dálnici D1. Foto: Policie ČR

Srážka 11 aut uzavřela dálnici D1, provoz bude obnoven až v poledne

Dálnici D1 ve směru z Prahy do Brna před sjezdem na Měřín na 131. kilometru uzavřely dvě hromadné nehody. Podle serveru Dopravních informací se srazilo celkem 11 aut, jedno z nich hořelo. Kolony se tvoří v obou směrech. Provoz má být obnoven až v poledne.

Vážná nehoda na dálnici D1. Foto: Policie ČR
Srážka 11 aut uzavřela dálnici D1, provoz bude obnoven až v poledne

Nehody se staly v opravovaném úseku dálnice v úseku Velký Beranov. Nejprve havarovaly na 130,5. kilometru čtyři kamiony a dvě dodávková vozidla. U druhé nehody na 131,5. kilometru se střetly čtyři kamiony a osobní vozidlo.

Podle policejní mluvčí Dany Čírtkové se při první nehodě zranili dva lidé, druhá se obešla bez zranění.

Havarovaný kamion na D1

Foto: Policie ČR

Dálnice na Brno je zcela neprůjezdná, ve směru na Prahu provoz velmi pomalu jede. Podle mluvčího Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jana Rýdla bude provoz na dálnici obnoven až okolo 12. hodiny. Před desátou hodinou se podle Čírtkové podařilo obnovit provoz na 131,5. kilometru.

Při nehodě se zranili dva lidé.

Foto: Policie ČR

Reportér Českého rozhlasu Radiožurnálu uvedl, že dva těžce zranění byli převezeni do nemocnice do Brna a že na místo dorazila těžká vyprošťovací technika.

Ve směru na Brno i na Prahu se tvoří dlouhé kolony, hasiči z pražského směru zabrali jeden jízdní pruh.

Řidiči sjíždějí z dálnice na 119. kilometru na Velký Beranov a vracejí se na 134. kilometru u Měřína. Na křižovatce ve Velkém Beranově, kde jsou dopravní komplikace kvůli silnému provozu, řídí provoz policisté. Ucpaný je i sjezd na Jihlavu.

Kolona před nehodou u Měřína

Foto: dopravniinfo.cz

Komplikace byly ráno i na dálnici D7 na 75. kilometru u Chomutova, kde havarovalo osobní auto. Na místě zasahovali hasiči, jeden člověk utrpěl zranění.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků