Hlavní obsah
 

Dálnice D11 je po 60 hodinách zcela průjezdná

Dálnice D11 je po bourání mostu na okraji Prahy opět zcela průjezdná, v úterý ráno kolem 05:30 silničáři otevřeli i úsek ve směru na Hradec Králové. Vyplývá to z informací Národního dopravního informačního centra. Směr do Prahy byl zprovozněn v pondělí vpodvečer. Dálnice byla neprůjezdná asi 60 hodin.

 
Dálnice D11 je po 60 hodinách zcela průjezdná

Uzavírka v pražských Horních Počernicích začala v sobotu v 17:00 a měla skončit původně v neděli v 9:00, práce ale zkomplikovaly nesrovnalosti s projektovou dokumentací. Ministerstvo dopravy chce najít a potrestat viníka, který za velkým zdržením stojí.

Vedle velkého množství výztuže, která se neshodovala s původní projektovou dokumentací, komplikoval práci kabel vysokého napětí. Dělníci ho objevili v nosné konstrukci, také nebyl zanesený v žádné dokumentaci a byl pod proudem. Dálnice tak byla místo plánovaných 16 hodin uzavřena ve směru na Prahu zhruba 48 hodin a ve směru na Hradec Králové více než 60 hodin.

Demolice mostu přes dálnici D11 na okraji Prahy

Foto: Petr Hloušek, Právo

Ministerstvo dopravy dá podle ministra Karla Havlíčka (ANO) podnět k zahájení řízení o finančním potrestání viníka. Investorem a stavebníkem je TSK Praha. V rozhodnutí o povolení uzavírky je označena za osobu odpovědnou za provedení stavebních prací společnost COLAS CZ a.s., uvedlo ministerstvo.

TSK se ke zdržení zatím nechce vyjadřovat. „Vedení společnosti nechá vypracovat kompletní zprávu, která bude obsahovat jak přípravu demolice, tak samotné demoliční práce a jejich provedení a kompletní postup povolovacích procesů," řekla mluvčí TSK Barbora Lišková.

Teprve poté se správa k případu vyjádří. Uzavření dálnice D11 komplikovalo dopravu na východě Prahy. Na objížďkách se místy tvořily dlouhé kolony, příměstské autobusy nabíraly podle informací Pražské integrované dopravy (PID) až hodinová zpoždění.

Rekonstrukce na dálnici D1

Foto: Novinky

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků