Hlavní obsah
Na místě nehody zasahovala i letecká záchranná služba. (Ilustrační foto) Foto: Policie ČR

Cyklista trefil hlavou jediný strom na šumavské louce

Šumava, Borová Lada, louka, a na ní jediný strom. A zrovna ten trefil cyklista, který v sobotu odpoledne nezvládl blízkou zatáčku. Ještě k tomu do něj narazil hlavou.

Na místě nehody zasahovala i letecká záchranná služba. (Ilustrační foto) Foto: Policie ČR
Cyklista trefil hlavou jediný strom na šumavské louce

Naštěstí měl přilbu, ta praskla, ale jednoznačně mu zachránila život,“ popsal okolnosti nehody Ondřej Zeman, zasahující člen Horské služby Šumava. Dvaačtyřicetiletého muže našli záchranáři v bezvědomí, z něhož se probral ještě před příletem vrtulníku - ten jej převezl na traumacentrum českobudějovické nemocnice.

Vrtulník na Šumavě zasahoval i v pátek v podvečer, rovněž kvůli nehodě cyklistů - pár asi padesátiletých manželů se u Zadní Zvonkové střetl s autem na křižovatce silnice s tamní cyklotrasou.

„Podle informací, které dostali zdravotníci od svědků nehody, byl muž těžce zraněný a v bezvědomí, žena jen lehce. Okamžitě jsme vyrazili s potřebným zdravotnickým vybavením a v té chvíli vyletěl i vrtulník Letecké záchranné služby z Českých Budějovic,“ uvedl Vladimír Čeřovský z Horské služby Šumava.

Cyklista skončil s těžkým otřesem mozku v českobudějovické nemocnici, jeho ženu, která utrpěla jen menší zranění na noze, převezla záchranka do Frymburku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků