Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: ZZS Středočeského kraje

Čtyři lidé se na Znojemsku přiotrávili plynem, skončili v nemocnici

Vánoční drama mají za sebou čtyři lidé včetně jednoho dítěte, kteří v pondělí nad ránem skončili v nemocnici poté, co se přiotrávili oxidem uhelnatým v rodinném domě v Jamolicích na Znojemsku. Podle záchranářů nebyl nikdo z nich ve vážném stavu.

Ilustrační foto Foto: ZZS Středočeského kraje
Čtyři lidé se na Znojemsku přiotrávili plynem, skončili v nemocnici

Hasiči a záchranáři spěchali k rodinnému domu před čtvrtou hodinou ranní.

Následně v několika místnostech naměřili zvýšenou koncentraci nebezpečného oxidu uhelnatého, ten podle všeho unikal z kotle. Celý dům proto hasiči odvětrali.

Na místě byli dva muži s jednou ženou a malým dítětem. "Pro podezření na otravu oxidem uhelnatým jsme je převezli do nemocnic v Ivančicích a Znojmě. Nikdo nebyl ve vážném stavu," řekla mluvčí jihomoravské záchranky Michaela Bothová.

Podle ní je potřeba dávat především v zimním období pozor, protože při vytápění se může uvolnit oxid uhelnatý. Je to bezbarvý neviditelný plyn bez zápachu, a proto ho záchranáři nazývají tichý zabiják. "Způsobuje i úmrtí," dodala Bothová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků