Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Čtrnáctiletá lyžařka vjela na dráhu pro snowboardisty, skončila v nemocnici

Čtrnáctiletá lyžařka se v sobotu ráno zranila ve snowparku na Zadově na Prachaticku. Záchranáři ji vrtulníkem převezli do českobudějovické nemocnice, řekl Michal Janďura, náčelník Horské služby na Šumavě.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Čtrnáctiletá lyžařka vjela na dráhu pro snowboardisty, skončila v nemocnici

Nehoda se stala krátce po deváté hodině, podle svědků najela lyžařka na dráze určené pro snowboardisty na terénní nerovnost a několik metrů letěla. „Po dopadu si podle všeho způsobila otřes mozku. Kromě toho si stěžovala na silné bolesti v zádech, takže pád musel být skutečně tvrdý,“ řekl Josef Tischler, zasahující člen Horské služby Šumava.

Záchranáři dívce po základním vyšetření nasadili krční límec a zafixovali ji do vakuové matrace. Pak ji umístili na sáně a svezli ke stanici horské služby. „Když k nám dorazila sanitka rychlé zdravotnické pomoci z Vacova, požádali jsme po krátké konzultaci o pomoc i vrtulník leteckých záchranářů Armády ČR z Bechyně," uvedl Tischler.

„Vrtulník pak zraněnou dívku dopravil k dalšímu ošetření do českobudějovické nemocnice," řekl Janďura a připomněl, že přestože je v nižších polohách již předjaří, na horách je stále dost sněhu a zimní počasí. Lyžaři by neměli přeceňovat své schopnosti a neměli by především jezdit v místech, která jsou určena pro jiný druh zimních sportů, řekl Janďura.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků