Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Cizinci zaútočili na jihu Čech na bar, jednu dívku táhli po zemi

Skupina osmi Rumunů řádila v noci na sobotu v jednom z klubů v Suchdole nad Lužnicí na Jindřichohradecku. Napadali hosty a jeden z mužů zaútočil i na mladou dívku, kterou povalil na zem. Dva z napadených museli být ošetřeni v nemocnici. Podle některých informací měli útočníci i nože a sekery.

Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Cizinci zaútočili na jihu Čech na bar, jednu dívku táhli po zemi

„Na linku 158 telefonovala krátce před půlnocí mladá žena s tím, že před barem a poté i v něm dochází ze strany občanů cizí státní příslušnosti nejprve k slovním a poté i fyzickým atakům hostů klubu. Na místo přivolání policisté museli zakročit proti několika osobám, které se dopouštěly protiprávního jednání,“ informovala Právo mluvčí jihočeské policie Lenka Holická.

Dále poznamenala, že cizinci vyhrožovali hostům baru, uráželi je a poté některé z nich i fyzicky napadali.

„Mezi napadenými byla i mladá dívka, kterou šestadvacetiletý muž shodil na zem a poté ji několik metrů vláčel za obě nohy po zemi. Policisté krátce po jedné hodině ranní zadrželi osm osob, které putovaly na obvodní oddělení k výslechu,“ poznamenala Holická. Zmínila, že dva z napadených museli být převezeni k dalšímu ošetření do nemocnice.

„Případ převzali jindřichohradečtí kriminalisté a následně dvěma cizincům ve věku šestadvacet let a dalším dvěma ve věku třicet let sdělili různá obvinění, a to ze spáchání trestných činů výtržnictví, pokus ublížení na zdraví a nebezpečné vyhrožování. Jeden z nich se navíc dopustil trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ dodala Holická.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků