Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Marek Podhora/ MAFRA, Profimedia.cz

Chodkyně v Budějovicích přebíhala silnici na červenou, usmrtil ji autobus

Starší žena zemřela v pátek ráno poté, co ji na přechodu pro chodce v Českých Budějovicích srazil linkový autobus. Podle policistů přecházela žena u obchodního domu Mercury na červenou.

Ilustrační foto Foto: Marek Podhora/ MAFRA, Profimedia.cz
Chodkyně v Budějovicích přebíhala silnici na červenou, usmrtil ji autobus

K nehodě došlo po šesté hodině ráno. „Autobus odbočoval z Nádražní do Žižkovy ulice. Jeho řidička nestačila zareagovat na ženu, která pravděpodobně vešla na přechod v době, kdy na semaforech svítila červená,“ sdělil Právu mluvčí jihočeské policie Milan Bajcura s tím, že chodkyně zemřela na místě nehody.

Mluvčí dále upozornil, že na zmíněném přechodu přecházejí lidé na červenou velmi často. „Je to dlouhodobý problém této vytížené křižovatky,“ podotkl Bajcura.

Jedná se o druhou tragickou nehodu autobusu v Jihočeském kraji v rozmezí posledních 24 hodin. Ve čtvrtek ráno po havárii linkového spoje u Ločenic na Českobudějovicku zemřel jeden cestující. [celá zpráva]

BEZ KOMENTÁŘE: Nehoda autobusu na Českobudějovicku

Video: Lucie Kandlová, Pavel Orholz, Právo

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků