Hlavní obsah

Chodci měli v Olomouci štěstí, prošli pár sekund před pádem římsy

Městská policie Olomouc zveřejnila záběry kamerového systému, na kterých je zachycen pád zdiva na ulici, po které chvíli předtím prošlo několik lidí. Záznamy tak ukazují, jaké neštěstí se mohlo stát, kdyby procházeli o chvíli později.

Chodci měli v Olomouci štěstí, prošli pár sekund před pádem římsy

Římsa vysoká zhruba metr, spadla z asi patnáctimetrové výšky z polikliniky Spea na rohu náměstí Národních hrdinů a Legionářské ulice v pondělí odpoledne. Jen zázrakem nebyl nikdo zraněn.

Záznamy z bezpečnostních kamer městské policie ukazují, že štěstí přálo několika lidem, kteří pod římsou prošli chvíli předtím.

Podle informací deníku Právo se v římse několik dní předtím objevily praskliny, které měly být opraveny. Podle svědků také nebyl omezen vstup do ohroženého místa.

Sutiny zavalily chodník u budovy.

Foto: Miloslav Hradil, Právo

„Šel jsem po chodníku, bylo nás na něm v tu chvíli zhruba deset, když jsem slyšel praskot. Všichni jsme naštěstí stačili ještě před pádem zdiva utéci,“ svěřil se novinářům na místě jedenašedesátiletý Jan Arély.

„Vyšetřujeme příčiny pádu atiky. K posouzení stavu zdiva byl přizván statik, aby posoudil, zda nemůže dojít k samovolnému pádu další části objektu,“ uvedl Jan Langr z odboru ochrany olomouckého magistrátu.

Pád zdiva ovlivnil i dopravu v centru Olomouce. V části náměstí Národních hrdinů přestaly na čas jezdit tramvaje a byly nahrazeny autobusy. Okolnosti případu šetří policie.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků