Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Chlapec má po operaci mandlí poškozený mozek, rodina se chce soudit

Tříletý chlapec utrpěl po běžné operaci mandlí v brněnské fakultní nemocnici trvalé poškození mozku. Rodiče podali na nemocnici trestní oznámení. Zdravotnické zařízení ale vinu odmítá. Informovala o tom v neděli TV Nova.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Chlapec má po operaci mandlí poškozený mozek, rodina se chce soudit

Operace podle lékařů proběhla v pořádku, když se ale chlapec vrátil z operačního sálu na pokoj, nastaly komplikace. "Bylo to hrozné, zkolaboval mi v náruči, všude bylo najednou plno krve, polykal krev a bohužel jsem se nemohla nikoho dovolat," řekla matka Marcela Kociánová.

Dítě totiž nebylo na jednotce intenzivní péče a na celém oddělení byla v noci jen jedna zdravotní sestra. Primář potvrdil, že na oddělení o pětadvaceti lůžkách při noční službě bývá pouze jedna sestra.

"Postup byl takový, jaký si situace vyžádala, desítky let postupujeme stejně, nikdy se nám nic takového nestalo," uvedl přednosta Kliniky dětské otorhinolaryngologie Fakultní nemocnice v Brně Ivo Šlapák.

Tříletý chlapec má kvůli nedostatku kyslíku poškozený mozek. Jedinou šancí, aby se probral z bezvědomí, je nákladná léčba. Rodiče už ale na další léčení peníze nemají. U soudu se proto chtějí domáhat toho, aby veškeré náklady spojené s léčbou hradil zřizovatel dětské nemocnice.

"Bylo podáno trestní oznámení. My jsme přesvědčeni, že v tomto případě došlo minimálně k porušení celé řady povinností. Jednak zdravotnického personálu, ale i lékařů," řekl advokát manželů Kociánových Radek Ondruš.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků